Чудо од автомобил на струја за само 4.500 евра! (ФОТО)

Покрај релативно малата автономија на возење, моментално најголема мана на електричните автомобили е нивната висока цена. Меѓутоа, еден кинески произведувач, во соработка со „General Motors“, на пазарот понуди мал градски автомобил на струја кој чини само 4.500 евра.

Повеќе: Чудо од автомобил на струја за само 4.500 евра! (ФОТО)

Сите Холанѓани вратите од автомобилите ги отвараат на овој начин. Кога ќе ја видите причината, и вие ќе го правите истото!

Сте слушнале ли некогаш за „Холандски зафат“? Ако не сте слушнале, веројатно не сте единствени, меѓутоа тој спасува голем број животи - особено во Холандија.

Повеќе: Сите Холанѓани вратите од автомобилите ги отвараат на овој начин. Кога ќе ја видите причината, и...

Се прашувате колку километри можете да поминете со празен резервоар? Одговорот ќе ве изненади! (ВИДЕО)

Нема ништо понеизвесно од возење автомобил со празен резервоар. Кога ќе се најдете во таква ситуација, низ глава ви поминуваат многу прашања, а најмногу ова: „дали навреме ќе успеам да стигнам до следната бензинска“.

Повеќе: Се прашувате колку километри можете да поминете со празен резервоар? Одговорот ќе ве изненади!...

Тесла ќе се задолжи 1,5 милијарди долари за да го зголеми производството на „моделот 3“

Американскиот производител на автомобилите Тесла ќе се задолжи 1,5 милијарди долари заради зголемување на производството на електричниот автомобил „модел 3“.

Повеќе: Тесла ќе се задолжи 1,5 милијарди долари за да го зголеми производството на „моделот 3“

Ќе се поставуваат нови лежечки полицајци: Погледнете што се случува кога автомобилот ќе се приближи! (ВИДЕО)

Постојат многу начини да го успорите возилото, но повеќето не се многу ефикасни. Во Мексико размислуваат за промена на стратегијата. Лежечките полицајци се непријатни, посебно во град, поради што одлучиле да тестираат модерни лежечки полицајци кои можат да препознаат со која брзина се движи автомобилот.

Повеќе: Ќе се поставуваат нови лежечки полицајци: Погледнете што се случува кога автомобилот ќе се...

ОВА е лимузината која Путин одби да биде службен автомобил на претседателот! (ВИДЕО)

Иако е опремена со најдобра технологија и внатрешноста изгледа феноменално, Рускиот претседател Владимир Путин ја одбил оваа лимузина.

Повеќе: ОВА е лимузината која Путин одби да биде службен автомобил на претседателот! (ВИДЕО)

Овој тип ќе ви покаже едноставен трик кој крадците го користат за да ви провалат во автомобилот!

Овој алат чини дваесетина евра, а крадците не сакаат да знаете за него. Еден човек одлучи да покаже трик кој на крадците им овозможува да провалат во автомобил и тоа за само 30 секунди.

Повеќе: Овој тип ќе ви покаже едноставен трик кој крадците го користат за да ви провалат во автомобилот!

Страница 1 од 34