ТАЖНА ВЕСТ ВО СКОПЈЕ- Во својот стан мртов е пронајден Д.Д.

На 17.08.2017 година во 16,50 часот во СВР-Скопје од страна на Итна медицинска помош било пријавено дека Д.Д. (73) од Скопје бил пронајден починат во својот стан. По наредба на Јавен обвинител, телото било предадено на обдукција.

ПОЛИЦИЈАТА ВО АКЦИЈА - Извршен е претрес во домот на Р.В.

Полициската станица од Кичево поднесе кривична пријава против Р.В.(40) од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори” и „недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи ”.

Повеќе: ПОЛИЦИЈАТА ВО АКЦИЈА - Извршен е претрес во домот на Р.В.

Следуваат промени - еве што најавија метеоролозите!

И утре ќе се задржи претежно сончево и топло време. Топло ќе биде и во недела, но во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а кон крајот на денот и ноќта кон понеделник, оваа облачност ќе биде проследена со локален пороен дожд и грмежи.

Повеќе: Следуваат промени - еве што најавија метеоролозите!

Подготвена нацрт-стратегија за реформата на правосудниот сектор

На денешниот, втор состанок на Советот за реформа на правосудниот сектор, што се одржа во Министерството за правда, е презентиран и нацрт за Стратегијата за реформа на правосудниот сектор, информираше министерството .

Повеќе: Подготвена нацрт-стратегија за реформата на правосудниот сектор

Подгответе се за ПРОМЕНИ: Температурен шок и поројни дождови - еве што прогнозираат синоптичарите

И утре ќе се задржи претежно сончево и топло време. Топло ќе биде и во недела, но во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а кон крајот на денот и ноќта кон понеделник, оваа облачност ќе биде проследена со локален пороен дожд и грмежи.

Повеќе: Подгответе се за ПРОМЕНИ: Температурен шок и поројни дождови - еве што прогнозираат синоптичарите

СУПЕР ВЕСТ ЗА УЧЕНИЦИТЕ - Учебната година нема да започне на 1-ви септември, туку...

Учебната 2017/2018 година за јавните основни и средни училишта ќе почне на 4 септември (понеделник), информираше денеска Министерството за образование и наука.

Повеќе: СУПЕР ВЕСТ ЗА УЧЕНИЦИТЕ - Учебната година нема да започне на 1-ви септември, туку...

Македонија со месеци ќе нема амбасадор во Брисел

Брисел е загрижен од продолжувањето на политичките игри во Македонија а во тие рамки и од очекувањето наредните неколку месеци нашата амбасада во ЕУ да остане обезглавена, т.е. без амбасадор.

Повеќе: Македонија со месеци ќе нема амбасадор во Брисел

Таравари: Нема да се користат сини картони, доволна е лична карта за да одите на лекар

Од денеска нема да се користат сини картони при одење на лекар, соопшти министерот за здравство, Арбен Таравари, на денешната прес-конференција.

Повеќе: Таравари: Нема да се користат сини картони, доволна е лична карта за да одите на лекар

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ трошеше расипнички, ние домаќински

СДСМ реагираше на нападите од опозициската ВМРО-ДПМНЕ , порачувајќи дека наместо за барок, споменици и палми, парите на граѓаните сега се користат за повисоки плати и поголема помош за стопанството.

Повеќе: СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ трошеше расипнички, ние домаќински

Страница 1 од 1887