Оваа викендица изгледа сосема нормално од надвор... Но погледнете каква ТАЈНА крие

Знаеме дека звучи неверојатно, но што ако би се случила вистинска зомби апокалипса? Што би направиле? Да, наезда на зомбија звучи премногу нереално, но што кога би се случило нешто што е поверојатно, на пример епидемија на смртоносен вирус, или пак нуклеарна војна.

Повеќе: Оваа викендица изгледа сосема нормално од надвор... Но погледнете каква ТАЈНА крие

Малечки сибирски хаски го „окупираа“ фрижидерот! (ВИДЕО)

Без оглед на тоа колку се привикнати на домашните услови за живот и на тоа на кој крај од светот живеат, понекогаш кај хаските проработува сибирскиот инстикт. Токму тоа се случило со овие кученца.

Повеќе: Малечки сибирски хаски го „окупираа“ фрижидерот! (ВИДЕО)

„Непознат маж ми ја стави раката под сукња - не му реков ништо, а причината ќе ја разбере секоја жена“

Џесика Вандер Лихи (29), австралиска манекенка која моментално живее во Њујорк, решила да проговори за случај во кој непознат човек ја вознемирувал.

Повеќе: „Непознат маж ми ја стави раката под сукња - не му реков ништо, а причината ќе ја разбере секоја...

ФОТО: Фотограф забележал како нешто се движи по браната. Кога го видел ОВА не можел да им поверува на очите...

Наизглед сосема обична брана во Националниот парк Гран Парадисо во Италија крие вистинска тајна која ги заинтригира и експретите.

Повеќе: ФОТО: Фотограф забележал како нешто се движи по браната. Кога го видел ОВА не можел да им поверува...

Почнал да се качува на 180 метри висока радио кула. Кога стигнал на врвот, направил невидена лудост! (ВИДЕО)

Веднаш на старт ќе ви кажеме дека ова видео не е за оние кои се плашат од висина. Велат дека ако сакате да ги совладате своите стравови, ќе морате директно да се соочите со нив. Меѓутоа, некогаш тоа навистина е многу, многу глупава идеја!

Повеќе: Почнал да се качува на 180 метри висока радио кула. Кога стигнал на врвот, направил невидена...

Си играл со лавовите, потоа од зад грб го нападнал ЛЕОПАРД. Добро обратете внимание на 00:53 секунда!

Дека на дивите животни никогаш не треба да им вртите грб, доказ е и следното видео. Имено, еден чувар во зоолошка градина си играл со неколку лавици.

Повеќе: Си играл со лавовите, потоа од зад грб го нападнал ЛЕОПАРД. Добро обратете внимание на 00:53...

Безгрижно се капеле, а потоа ги посетило чудовиште од длабочините... (ВИДЕО)

Во Калифорнија на плажата Лагуна многу капачи безгрижно уживале во морето и сонцето. Но, потоа од длабочините се појавило ова морско чудовиште.

Повеќе: Безгрижно се капеле, а потоа ги посетило чудовиште од длабочините... (ВИДЕО)

Отишол длабоко во шума и поставил камера да снима преку ноќ. На снимката се појавил голем црн мечок, а потоа... ШОК!

Еден човек поставил камера за ноќно снимање во една шума во Ајдахо, а кратко потоа пред камерата се појавил голем црн мечок.

Повеќе: Отишол длабоко во шума и поставил камера да снима преку ноќ. На снимката се појавил голем црн...

Страница 1 од 1019