ТАЖНА ВЕСТ ВО СКОПЈЕ- Во својот стан мртов е пронајден Д.Д.

На 17.08.2017 година во 16,50 часот во СВР-Скопје од страна на Итна медицинска помош било пријавено дека Д.Д. (73) од Скопје бил пронајден починат во својот стан. По наредба на Јавен обвинител, телото било предадено на обдукција.

Следуваат промени - еве што најавија метеоролозите!

И утре ќе се задржи претежно сончево и топло време. Топло ќе биде и во недела, но во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а кон крајот на денот и ноќта кон понеделник, оваа облачност ќе биде проследена со локален пороен дожд и грмежи.

Повеќе: Следуваат промени - еве што најавија метеоролозите!

ПОЛИЦИЈАТА ВО АКЦИЈА - Извршен е претрес во домот на Р.В.

Полициската станица од Кичево поднесе кривична пријава против Р.В.(40) од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори” и „недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи ”.

Повеќе: ПОЛИЦИЈАТА ВО АКЦИЈА - Извршен е претрес во домот на Р.В.

Подготвена нацрт-стратегија за реформата на правосудниот сектор

На денешниот, втор состанок на Советот за реформа на правосудниот сектор, што се одржа во Министерството за правда, е презентиран и нацрт за Стратегијата за реформа на правосудниот сектор, информираше министерството .

Повеќе: Подготвена нацрт-стратегија за реформата на правосудниот сектор

Страница 1 од 3773